02/03/13 19:15

България се предаде пред Финландия

Горчиво - така можем с една дума да опишем представянето на България в домакинството срещу Финландия в турнира за Купа "Дейвис". Преди двубоя всички предимства изглеждаха на наша страна - в състава ни беше Григор Димитров, а в този на финландците го нямаше най-голямата им звезда - Ярко Ниеминен. Въпреки това обаче гостите показаха какво значи Купа "Дейвис" - отборно, а не индивидуално състезание. Защото още преди срещите беше ясно, че България влиза в сблъсъка с аванс от 2:0 - двете сигурни победи на Димитров. Той не разочарова и показа колко голяма е пропастта между номер 40 в света и играчи извън първите петстотин като Юху Пауку и Мике Континен. За шест изиграни сета с тях Григор им даде общо шест гейма, като днес спечели срещу Континен с 6:0, 6:3, 6:1. Решаващият за изхода на двубоя ...