02/03/13 18:32

Нюрнберг удържа победата срещу „зебрите“

Нюрнберг взе важна глътка въздух в борбата си за оцеляване, като победи с 2:1 Борусия Мьонхенгладбах в мач от 20-ия кръг на Бундеслигата. Така домакините успяха да се отдалечат на 8 точки от зоната на изпадащите. Мачът потръгна чудесно за тях, като още в 4-ата минута реферът им позволи да изпълнят дузпа заради фаул в наказателното поле на „зебрите“. Тими Симонс бе точен от бялата точка за 1:0. След половин час игра преднината на Нюрнберг набъбна, когато голмайсторът им Томаш Пекхарт прониза Марк-Андре тер Щеген след хубав пас на Хироши Кийотаке...