02/06/13 11:48

Хюстън Рокетс изравниха рекорда за най-много тройки в един мач

Отборът на „Хюстън Рокетс” изравни вечният рекорд в НБА по най-много вкарани тройки в един мач, след като наниза общо 23 тройки в домакинския си мач с „Голдън Стейт Уориърс” и логично победи със 140:109. Рекордът за тройки сега се дели между „ракетите” и „Орландо Меджик”, които януари 2009 година вкараха 23 торйки на „Сакраменто Кингс’”. Над всички в мача на „Рокетс” беше плеймейкърът Джереми Лин, който закова 28 точки и даде 9 асистенции. Джеймс Хардън завърши с 18 точки, 7 асистенции и 3 откраднати топки. Джарет Джак пък вкара 20 точки за „Голдън Стейт”. Решаващият момент в мача всъщност дойде рано – в началото на втората част домакините вкараха 17 от общо 23 свои атаки, а на полувремето во...