02/07/13 09:15

Надал се завърна на корта с победа

Голямата звезда на испанския тенис Рафаел Надал записа първа победа на сингъл от седем месеца насам, след като се наложи над аржентинеца Федерико Делбонис с 6:3, 6:2 в мач от втория кръг на турнира във Виня дел Мар. Бившият номер 1 в света започна трудно мача и загуби подаването си още в първия гейм, а малко след това вече изоставаше с 0:2 гейма, пише БГНЕС. Шампионът от Ролан Гарос обаче намери ударите си след това и взе първия сет с 6:3 след 50 минути. Във втората част Надал показа и много добро движение по корта, за да стигне до крайното 6:3, 6:2 за час и 28 минути. " Щастлив съм, че отново играя на сингъл. Това бе много важен ден за мен. Благодаря на всички за подкрепата, не съм си мечтал за подобно завръщане", сподели испанецът след двубоя. "Радостен съм, че коляното ми се...