02/16/13 08:27

Серина Уилямс с нов рекорд - най-възрастната номер 1 при жените

След две години и половина пауза Серина Уилямс отново е на върха в женския тенис. Уилямс успя да стигне до първата позиция благодарение на победата си с 2:1 сета над чехкинята Петра Квитова в четвъртфинален мач от силния турнир в Доха, Катар. Така Уилямс стана най-възрастната тенисистка, която е била номер едно в света. Досега рекордът се държеше от Крис Евърт, която беше номер едно в света малко преди да навърши 31 години. Победата на Уилямс обаче дойде по-трудния начин - след загубен първи сет. Първата част беше спечелена от Квитова с 6:3 гейма, като чехкинята направи пробив в сервиса на Уилямс и не допусна да загуби своя. Вторият сет се разви по същия начин, но с разменени роли - този път Уилямс направи пробив и взе сета с 6:3. Третата част се оказа най-оспорвана, като Квитова поведе ...