03/10/13 10:22

Надал взе първата си победа на твърди кортове за годината

Испанската тенис звезда Рафаел Надал направи добро завръщане на твърди кортове, спечелвайки си място в трети кръг на турнира от серията 1000 в Индиън Уелс с победа над американеца Райън Харисън. Поставен едва пети в турнира, който спечели през 2007 и 2009 година, Надал изигра първия си мач на твърда настилка от почти една година. В първия сет Рафа поведе с 4:1 гейма и имаше два шанса за пробив за аванс от 5:1. Тогава, обаче, си пролича, че Надал е прекарал много време извън корта поради контузия и започна да бърка доста често от форхенд, направи и няколко двойни грешки. Логично Харисън изравни до 4:4, а после имаше и шанс за пробив и сервис за сета, но испанецът се спаси и в тайбрека надделя със 7:3 точки. Във втория сет Рафа проби при 1:1 гейма и веднага след това при негов сервис за...