03/17/13 10:04

Кими Райконен и Лотус взеха Голямата награда на Австралия

Кими Райконен с Лотус спечели първото състезание от новия сезон във Формула 1 – за Голямата награда на Австралия. Финландецът стартира чак от седма позиция, но с перфектно изпълнена стратегия със само две спирания за смяна на гуми успя да финишира убедително на първо място с преднина от повече от 12 секунди пред Фернандо Алонсо с Ферари. Трети, на още 10 секунди по-късно, финишира стартиралият от първа позиция световен шампион Себастиан Фетел с Ред бул. По-нататък в класирането останаха Фелипе Маса с Ферари, Люис Хамилтън с Мерцедес, Марк Уебър с Ред Бул, Адриан Сутил и Пол ди Реста с Форс Индия, Джейсън Бътън с Макларън, Ромен Грожан с Лотус. Вторият пилот на Макларън Серхио Перес остана 11-ти, а вторият пилот на Мерцедес Нико Розберг отпадна още в първата трета на състезанието. Времето в неделя на пистата в Мелбърн бе добро за разлика от предишния ден. Тогава проливен дъжд принуди организаторите да отменят квалификациите за място, които се проведоха днес няколко часа преди самото състезание.