03/22/13 19:20

Хърватия подчини Сърбия

В очакваната с най-голям интерес квалификационна среща за Световното първенство в Бразилия Хърватия победи с 2:0 Сърбия и продължава да е на челното място в група А в зона Европа. Мачът започна както се и очакваше – с повече владеене на инициативата от Хърватия, а в редиците на „шахматистите” блестеше Лука Модрич, който уверено дърпаше конците в средата на терена. И проблемите за Сърбия не закъсняха - в 14-тата минута Марио Манджукич вкара гол, който правилно беше отменен за засада. По-грамотната и добра игра на хърватите обаче даде резултат в 23-тата минута. Тогава Александър Коларов направи грешка при изнасянето на топката, тя отиде в Ивица Олич, който веднага се вклини в зоната на Коларов и влезе в наказателното поле, откъдето пусна кълбото на празна врата за Марио М...