04/01/13 15:00

Челси повали Юнайтед след извънземен гол на Демба Ба

В преиграване от четвърфиналната фаза на турнира за Купата на Футболната асоциация на Англия отборът на "Челси" успя да елимира "Манчестър Юнайтед" след победа с 1:0 на "Стамфорд Бридж" благодарение на немислимо изпълнение на Демба Ба. Впечатление направи, че в стартовите състави на двата тима имаше значими липси – Уейн Руни и Робин Ван Перси липсваха за „червените дяволи”, като Руни дори не беше в групата за мача заради травмата си в слабините, а Фернандо Торес не започна за „Челси”. Първото полувреме премина при доста тичане и от двата отбора, но без нещо по-интересно. За „Челси” имаше едно чисто положение, но Давид Де Хеа спря с крак удара на Демба Ба. За „Юнайтед” Чичарито и Нани бяха най-активни в атака, но освен един по-сериозен...