04/10/13 10:30

Лейкърс се върнаха в зоната на плейофите

Отборът на „Лос Анджелис Лейкърс” успя да се върне на последното осмо място в Западната конференция, което дава право на участие в плейофите след много важна победа със 104:96 над гостуващия „Ню Орлеанс Хорнетс” в „Стейпълс Център”. Над всички за пореден път беше Кобе Брайънт, който вкара 30 точки, направи 6 асистенции и хвана 6 борби в мача. Силен мач записа и Пау Гасол, който направи дабъл-дабъл - 22 точки, 11 борби плюс 4 асистенции. За „Хорнетс” 22 точки вкара Ерик Гордън, дабъл-дабъл записаха Антъни Дейвис (18 точки, 14 борби) и Грейвис Васкес (11 точки, 11 асистенции). Срещата се реши в последната четвърт, когато в рамките на четири от последните шест минути игрово време „Лейкърс” изковаха преднина от осем точки благодарен...