04/15/13 18:55

Баскетболистките на крачка от финал

Снимка: архив

Баскетболистките на Хасково направиха крачка към финала в НБЛ Жени след днешната победа срещу “Нефтохимик 2010″, във втори плейоф от полуфиналната серия между двата тима. След като вчера в първия двубой, игран в Бургас, момичетата на Елена Станкова допуснаха поражение, в днешния сблъсък изравниха победите на 1:1.

Победата за “Хасково 2012″ дойде след три спечели части. През първата част отборите си сменяха водачеството в резултата, но в крайна сметка хасковлийки взеха частта с 21:19 т. Втората десетка отново премина равностойно. Така на почивката гостите водеха с 42:41 т. След почивката  момичетата на Елена Станкова дръпнаха в резултата с 13 точки разлика, но до края на третата част домакините намалиха до 5 т. В последната част “Хасково 2012″ показа на домакините, че няма да се откаже от победата и отново направи разликата в резултата двуцифрена. Въпреки, че домакините отново намалиха, хасковлийки не им позволиха да обърнат мача. Така с резултат 73:67 точки “Хасково 2012″ изравни резултата срещу “Нефтохимик 2010″ на 1:1 победи.

Най- резултатни за гостите бяха Николина Николич с 15 точки, Наталия Топалова и Амра Мехмедич с по 13 точки.

Двата отбора ще излъчат един от финалистите след 3 победи. До момента резултата е 1:1, а на 18- ти и 19- ти април Хасково е домакин на две срещи.

Ако в зала “Дружба” местния тим успее да вземе и двете си домакинства ще постигне исторически финал при дебюта си в НБЛ.