04/27/13 18:08

Левски победи ЦСКА с гол в последната минута

Левски постигна драматична победа срещу ЦСКА, която дойде с гол на Жоао Силва в последната минута от редовното време. Мачът беше много интересен, особено през втората част, когато двата отбора буквално спряха да играят в защита и се отвориха много празни пространства. С победата ”сините” ще запазят реални шансове да се преборят с ”Лудогорец” за шампионската титла. Първият гол в срещата бе на Христо Йовов в 40-ата минута с удар от 20 метра с левия крак. Изравняването дойде в 70-ата минута. Марсиньо изпълни пряк свободен удар от дясно на вратата на Левски. Топката се удари в стената и се върна при него. Той използва шанса си и с прекрасно воле върна ЦСКА в мача. Левски пое инициативата в последните 20 минути, но първият голям шанс дойде при нападателя на ЦСКА Спас Делев. Той бе намерен напълно сам срещу вратаря на Левски, но ударът му бе отразен. След това ”сините” доминираха до края на мача. Те обаче бяха твърде неориентирани в наказателно поле на ЦСКА и не успяха да се възползват от изключително слабата игра на противника си в защита. В крайна сметка в 90-ата минута влезлият като резерва Гаджев центрира чудесно и Силва с глава успя да вкара за 2:1.