05/01/13 11:04

Юрген Клоп: Ние сме "ол инклузив клуб" при нас има от всичко

Треньорът на Борусия (Дортмунд) Юрген Клоп бе изключително щастлив след класирането на неговия отбор за финала на Шампионската лига.

Германският тим загуби с 0:2 на реванша срещу Реал (Мадрид), но с общ резултат 4:3 ще спори за трофея на 25 май на стадион "Уембли".

Според Клоп въпреки и загубата на "Бернабеу" класирането на неговия тим е било заслужено.

"В края на мача беше драматично, защото пропуснахме да решим всичко по-рано. Имахме доста положения и можеше да поведем в резултата и тогава всичко щеше да приключи. Очаквахме Реал да действа агресивно, но успяхме да успокоим играта след първите 20-25 минути. Може да виним единствено себе си, че пуснахме два гола и дадохме шанс на съперника. Но видно е, че сме
"ол-инклузив", което прави нещата много вълнуващи по един или друг начин", коментира Юрген Клоп.

"По общия резултат от двата мача заслужено сме на финал. Като цяло това е невероятно постижение за нас. Играчите си заслужиха да празнуват. Нямам право да ги спирам. Всичко друго ще бъде глупаво, ако след този мач не празнуваме", каза още Юрген Клоп.