05/05/13 08:41

Ивет Лалова взе победата в спринта в Токио

Българската звезда в леката атлетика Ивет Лалова спечели спринта на 100 метра за жени на турнира „Сейко” в Токио, съобщиха от Българска федерация по лека атлетика. Състезанието е от Световните серии на Международната лекоатлетическа федерация. Във финала на дисциплината Лалова финишира с време 11,46 секунди. За европейската шампионка в спринта това бе първи старт за сезона. Втора остана Кандис Макгроун от Съединените щати с резултат от 11,49 секунди. Трета е предварително сочената за основна фаворитка за първото място Алиан Бейли от Ямайка с 11,50 секунди, пише Агенция "Фокус". При мъжете победител стана Тайсън Гей, който спечели с резултат 9,86 секунди. Мъжкият спринт се проведе в Кингстън, Ямайка. Втори остана Неста Картър с резултат 10,03 секунди.