05/20/13 10:21

СКБ- Димитровград шампиони при децата

СКБ-Димитровград първи на отборното

Четвърта поредна титла от Държавното лично- отборно първенство  по свободна борба за деца от 11 до 13- годишна възраст спечелиха състезателите на Спортен клуб по борба – Димитровград в Горна Оряховица.

След 2010, 2011 и 2012- та година и този път димитровградчани спечелиха отборната титла. Състезанието се проведе от 15-ти до 17- ти май, а в него записаха участие над 250 борци от близо 50 клуба от страната. В горна Оряховица димитровградчани спечелиха 9 медала и завоюваха титлата с 87 точки, изпреварвайки отборите на Сливен с 46 и Бургас с 37 точки. Шампиони в своите категории станаха Стоян Георгиев до 30 кг., Никола Нейчев до 35 кг., Иван Бадавров в категория до 53 кг. Бадавров бе обявен и за най-резултатен борец  на шампионата. При 73- килограмовите Въчо  Делчев стана първи, а в категория + 73 кг. Кристофър  Атанасов. Със сребърни медали са Боби Ников кат. 47 кг. и Васил Ангелов кат. 53 кг. Бронзови медалисти са Иван Иванов до  35 кг. и Николай Скендеров до 47 кг.

Хасквлии също имат медал от турнира в Горна Оряховица. Възпитаникът на клуб „Ангел Войвода” Расим Расим в категория до 42 кг. успя да спечели сребърен медал.

Димитровградската борба има още един повод за радост. На провелият се от 16-ти до 19- ти май в турския курорт “Анталия” турнир “Victory Cup”, възпитаници на клуба, влезли в националните ни отбори за кадети и кадетки спечелиха два медала.

Единствения златен медал за България при свободняците завоюва Микяй Наим. С бронзов медал от Турция се завърна Димитър Иванов. Турнирът в “Анталия” се явява проверка преди Европейското първенство за кадети и кадетки, което ще се проведе през месец юни в град Бар, Черна Гора.