05/20/13 07:19

Швеция стана световен шампион по хокей

/КРОСС/ Швеция стана световен шампион по хокей на лед за девети път в историята. На финала в Стокхолм, шведите се наложиха с категоричното 5:1 над Швейцария. Момчетата на Пер Мортс загубиха само два мача на шампионата – от Швейцария и Канада в груповата фаза, а после победиха и двата тима в елиминациите – на финала и на четвъртфинала. На Световни първенства, Швеция има девет златни медала, 19 сребърни и 16 бронзови комплекта. Швейцария за първи път в историята си се класира на финал, но го направи без да допусне поражение. Пред 12500 зрители в „Ериксон Глоуб“ в Стокхолм, Швеция поведе с 2:1 след първия период, и довърши съперника с три точни шайби в последната третина. Роман Йоси откри за Швейцария, но след това Ерик Густафсон и Хенрик Седин обърнаха за Швеция