10/06/13 16:11

Хандбалистките на “Хасково” победиха “Поморие”

Хандбалистките на “Хасково” победиха с 28:27 състава на “Поморие” в двубоя от втория кръг.

През първата половина на срещата домакините имаха успех. Така в 15-ата минута стигнаха до разлика от 3 гола като резултатът бе 10:7.

В 34-ата минута гостенките обърнаха точките в своя полза и поведоха с гол. Минута по -късно  водеха вече с три попадения аванс. Така резултатът бе 14:17.

Жана Маразова и Тенгиз Куца вкараха по една дузпа.

Хандбалистките на “Поморие” водеха с 24:26, но резултатът се промени 2 минути преди краят на мача. Вили Добрева, Тенгиз Куца и Райна Георгиева решиха победата за “Хасково” като вкараха 3 гола.

За добрия резултат за “Хасково” се разписа  Тенгиз Куца с 8 гола. Дарина Панайотва също показа отлична игра.

За гостите успех донесе националката Татяна Гарафова, която отбеляза 10  попадения.

Репортаж гледайте новините на телевизия „Рекординг”