10/21/13 08:37

Златен медал за Силвия Митева на лента на Гран При в Берлин

Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева спечели златен медал на лента и бронзови отличия на обръч и топка на финала на турнира по художествена гимнастика Гран При в германската столица Берлин. 27-годишната Митева завършва надпреварата с общо четири отличия, след като стана трета и в многобоя. Българката изигра невероятно съчетанието си с лента и получи най-високата оценка - 17.783 точки. След изпълнението си тя целуна килима и се раздели с публиката в Берлин със сълзи на очи. За Митева това е последно състезание за годината като тя все още не е обявила дали ще продължи спортната си кариера. Втора на лента остана Джамила Рахматова (Узбекистан) с 16.933 точки, а трета - Мария Кадобина (Беларус) с 16.383 точки. Рускините Маргарита Мамун и Дария Сватковска направиха грешки...