11/08/13 20:04

Чакаме милиони от ФИФА, ако се класираме за Евро 2016

/КРОСС/ Българският футбол може да спечели близо 8 милиона евро, ако националният ни отбор се класира за участие на Евро 2016.  Идеята за комерсиализация на турнира ще придобие завършен вид на среща на ръководството на УЕФА през февруари, когато е и жребият за квалификациите за следващото европейско. Плановете на Мишел Платини и компания са за превръщането на целия цикъл в надпревара, подобна на Шампионската лига при клубните тимове. Идеята е пари да получават и федерациите, чиито отбори не се класират за финалите, пише "Труд".  Общият награден фонд може да докосне 958 милиона евро, ако се осъществят договорите, които УЕФА планира за спонсорските и тв права на турнира. Предвижда се разпределение на базови суми поравно на 53-те федерации, както и пари за точки и победи в квалификациите. И, разбира се - бонус за класиране на финалите във Франция. Това е поредният революционен план на Платини, но не е ясно дали той ще се реализира Босът на УЕФА вече успя да прокара една своя напълно нова идея за първенство на континанта в 13 европейски града в различни държави, което ще е факт за турнира през 2020 г.