02/28/14 04:22

Лудогорец отстрани Лацио в спираща дъха драма

Шампионът на България Лудогорец се класира за 1/8-финалите на Лига Европа! Тимът от Разград елиминира италианския Лацио след инфарктна драма на националния стадион "Васил Левски", завършила при резултат 3:3.

Така Лудогорец вече очаква победителя от сблъсъка между Валенсия и Динамо Киев, който започва по-късно тази вечер.

Балде Кейта откри за Лацио още в първата минута, а Брайън Переа удвои в началото на втората част. Голове на Роман Безяк и Христо Златински върнаха Лудогорец в срещата, но в 82' резервата Мирослав Клозе смълча трибуните с трето попадение.

Стигна се обаче до 88', когато златният жокер на Стойчо Стоев Жуниор Кишада побърка българските фенове с решително попадение за крайното 3:3 в сблъсъка.