03/22/14 18:20

Челси разпиля Арсенал в юбилейния мач на Венгер

/КРОСС/ Челси победиха Арсенал с 6:0 в юбилейния мач на мениджъра на тима Арсен Венгер, който изведе "топчиите" в двубой номер 1000.Срещата започна кошмарно за момчетата на френския специалист. Още в 5-ата минута Самуел Ето'о откри резултата. В 7-ата минута Андре Шурле, който асистира за първото попадения, с хладнокръвен изстрел простреля Войчех Шчесни за 2:0.Осем минути по-късно се разигра изключително куриозна ситуация. При удар на Еден Азар, Алекс Оклейд-Чембърлейн влезе в ролята на вратар и изби топката от голлинията с ръка. Реферът Андре Маринър обаче показа червен картон не на провинилия се играч, а на Киърън Гибс. Освен това даде и дузпа за Челси, която бе превърната в гол от Азар.Домакините направиха 4:0 малко преди почивката. В 42-ата минута Фернандо Торес проби отдясно и подаде към връхлитащия в наказателното поле на Арсенал Оскар, който отблизо не сгреши.През втората част доминацията на Челси продължи и в 66-ата минута Оскар отбеляза второто си попадение в двубоя. Пет по-късно Мохамед Салах оформи крайното 6:0 с дебютното си попадение с екипа на Челси.Поражението слага край на надеждите на Арсенал за титла в Англия. Челси е лидер в класирането с 69 точки, пред Ливърпул и Арсенал с по 62.