06/17/14 21:14

Белгия обърна Алжир

/КРОСС/ Отборът на Белгия се наложи с 2:1 над Алжир в първия мач от Група Н на Световното първенство в Бразилия. Африканците поведоха с 1:0 след гол от дузпа след нарушение срещу Софиан Фегули, който той самият реализира в 24-ата минута. Другите попадения бяха дело на резервата Маруан Фелайни и Дрис Мертенс.Селекционерът Марк Вилмотс заложи на схема 4-2-3-1, докато наставникът на африканците Вахид Халилходжич предпочете 4-3-2-1. Белгия - Алжир 2:10:1 Софиан Фегули (25-д.)1:1 Маруан Фелайни (70)2:1 Дрис Мертенс (80) Белгия: Тибо Куртоа, Тоби Алдервейрелд, Венсан Компани, Ян Вертонген, Даниел ван Буйтен, Аксел Витсел, Муса Дембеле (65 - 8.Маруан Фелайни), Еден Азар, Насер Шадли (46 - 14.Дрис Мертенс), Кевин Де Брюин, Ромелу Лукаку (58 - 17.Дивок Ориги) Алжир: Райс М'Боли, Фаузи Гулам, Карл Меджани (84 - 9.Набил Гилас), Маджид Бугера, Рафик Халиш, Набил Бенталеб, Рияд Марез (72 - 8.Мехди Ласен), Сафир Тайдер, Меди Мостефа, Ел Арби Судани (66 - 13.Ислам Слимани), Софиан Фегули