06/17/14 21:03

Белгия се наложи трудно над Алжир

Отборът на Белгия победи трудно Алжир с 2:1 в първия им мач на Световното първенство в Бразилия. Африканците поведоха с гол от дузпа на Софиан Фегули през първото полувреме. През втората част обаче белгийците бяха по-активния отбор и стигнаха до обрат. В 70-ата минута играчът на Манчестър Юнайтед Маруан Фелайни вкара с глава за 1:1 центриране на Кевин де Бюин. Малко след това се разписа и Дрийс Мертенс. И двамата голмайстора за отбора на Белгия влязоха като резерви. В отбора на Белгия играят някои от най-големите звезди на Висшата лига, начело с Аден Езар от Челси, и според много фенове и специалисти са способни да поднесат изненада на форума. В тима на Алжир пък играе единственият представител на българското футболно първенство – вратарят на ЦСКА Райс Мболи, който бе титуляр в мача срещу Белгия. В 22. 00 часа Бразилия излиза срещу Мексико, като това е втори мач за двата отбора. В първата среща домакините победиха много трудно и със съдийска помощ Хърватия с 3:1. Мексико пък успя да се наложи над отбора на Камерун с 1:0. От 1.00 ще играят Русия и Южна Корея.