06/17/14 23:56

Вратарят на Мексико спря Бразилия

Домакинът и фаворит номер едно за световната титла Бразилия изненадващо не успя да победи отбора на Мексико пред пълните трибуни на 64-хилядния "Ещадио Кастелао" във Форталеза. Петкратният първенец на планетата завърши 0:0 с тима от Северна Америка във втория мач от група “А” на Мондиал 2014 . Герой за Мексико беше вратарят Гилермо Очоа, който направи решаващи намеси, за да съхрани ценната точка за своя тим. Бразилия отново не впечатли с представянето си, както срещу Хърватия, когато спечели не и без помощта на съдията Нишимура. Днес домакините се затрудниха срещу мексиканците, които с наситена средна линия и доста себераздаване успяха да измъкнат равенството. Още първите минути на мача загатнаха, че головите ситуации няма да бъдат много, тъй като и двата отбора не изглеждаха склонни да поемат излишни рискове. В 11-ата минута все пак „селесао“ демонстрира частица от класата си. Мексико постепенно събра увереност и в 24-ата минута Ектор Ерера почти изненада Жулио Сезар. Халфът на Порто шутира изненадващо отдясно от около 22 метра, вратарят на домакините отклони топката над гредата, но съдиите не забелязаха това и подновиха играта с удар от вратата. В 63-ата минута Неймар беше близо до третия си гол в турнира, след като сам си спечели и изпълни пряк свободен удар от около 33 метра. Нападателят на Барселона шутира фалцово към горния десен ъгъл, Очоа плонжира, но навреме прецени, че топката ще излезе и прибра ръката си. Пет минути преди края Бразилия можеше да наруши нулевото равенство след поредното статично положение. Неймар центрира много добре от фал, а защитата пред Очоа го остава сам срещу Тиаго Силва. Капитанът на домакините стреля мощно с глава от около 4-5 метра, но стражът на "ацтеките" с две ръце боксира далеч от голлинията. Така двата тима водят в групата с актив по 4 точки, след като Бразилия стартира с 3:1 над Хърватия, а Мексико победи с 1:0 Камерун. Африканците са последният противник на Неймар и компания от груповата фаза, но преди това утре излизат срещу "шахматистите". Бразилия - Мексико 0:0 БРАЗИЛИЯ : Ж. Сезар; Д. Алвеш, Т. Силва, Д. Луиш, Марсело; Паулиньо, Л. Густаво; Рамиреш, Оскар, Неймар; Фред МЕКСИКО : Очоа; Васкес, Агилар, Морено, Гуардадо; Родригес, Маркес, Еереа, Лаюн, Гуардадо, Дос Сантос