07/24/14 11:48

Русенската математическа гимназия с медал и купа от престижно състезание в Хонконг

/КРОСС/ Отборът на Математическа гимназия „Баба Тонка" - Русе се завърна с бронзов медал и купа от престижното математическо състезание в Хонконг, съобщи преподавателят Боряна Куюмджиева, която подготви децата за турнира.  Сред спомоществователите на участието на отбора е Фонд „Математика на бъдещето". Четиримата състезатели се представиха достойно и успяха да защитят името на гимназията и на Русе, класирайки се на пето място в съревноване с отбори от Китай, Малазия, Тайван, Южна Африка, Гана, Филипините, Хонконг, Тайланд и Макао. Отборът на Русе беше изцяло от шестокласници. Бронзовият медал за отбора спечели Максим Къснеделчев, а Даниел Петров и Никола Казлачев останаха на точка от медал. Състезанието е с ранг на международна олимпиада. „Освен призовите места, опитът, който Дани, Тео, Ники и Макси натрупаха от участието си, е безценен, защото придобиха умения за самоорганизация, здрава психика и повече математически знания с нестандартни подходи", разказа Боряна Куюмджиева. Завоюваните награди са сериозна заявка, че младите ни математици ще успяват да се справят с предизвикателствата на бъдещи състезания