07/28/14 13:35

Борис Недялков с 4-то и 5-то място от регатата във Войводина

/КРОСС/Спортният талант на „Еврофутбол" Борис Недялков завоюва престижните 4-то и 5-то място на Откритото първенство на Войводина по кану-каяк. Борис изпусна за малко бронзовото отличие в дисциплината 1000 метра едноместен каяк, а на 500 метра завърши на 5-та позиция. В международната регата участваха състезатели от Сърбия, Кипър и Хърватска, които ще отидат на Световното първенство в началото на август в Русия. Друг Спортен талант на българския букмейкър във водните спортове - маратонската ни плувкиня Лидия Иванова, участва на летния шампионат за мъже и жени на 50 м басейн като част от подготовката й за старта на 10 км на 4-тия кръг от Европейската купа в открити води в Хорн (Хол.) на 2-ри август. Тя завърши на 9-то място на 50 метра бътерфлай с време 30.87 сек. като остана на 2 десети от медала. С отбора на „София'21" Лидия записа едно пето, две шести и едно седмо място съответно на 4х100 м свободен стил, 4х200 м св. стил, 4х100 м съчетано и на 4х100 м смесена щафета. Единственото българско участие на Световното първенство по лека атлетика старша възраст в Юджийн (САЩ) бе друг на Спортен талант на „Еврофутбол" - Викториа Тенчева. В трета серия на 100 метра с препятствия тя остана последна с време 14.83 сек. и не успя да се придвижи до полуфиналите. Шампионка е американката Кендел Уилямс с 12.89 сек. Четирима Спортни таланти взеха участие на Балканиадата по лека атлетика в Питещ (Рум.) този уикенд