08/25/14 04:58

Двама наши боксьори на финали

Двама български боксьори – Благой Найденов и Душко Благовестов, се класираха за финалите на младежките олимпийски игри в Нанджинг (Кит). Така те осигуриха поне още 2 сребърни медала за страната ни. Световният шампион за младежи в кат. до 81 кг Благой Найденов спечели с 3:0 полуфинала срещу Видал Райли (Вбр). Той ще се бие за златото с Вадим Казаков (Каз), победил с 2:1 Нарек Манасян (Арм). В кат. до 56 кг Благовестов пък отстрани с 3:0 съдийски гласа Салем Тама (Алж). Душко ще играе на финала с кубинеца Ибанес. Даниел Асенов (52) пък играе за 5-ото място с Мисуд Юсифзада (Азер).

Явор Пешалевски зае 5-о място в състезанията по модерен петобой, като събра 1143 т. - 310 от плуване, 300 от фехтовката, 533 от стрелбата и бягането. Виктория Хинковска пък е 18-а във ветроходния клас Byte CII. Тя беше 14-а след седмата гонка, но завърши 18-а в последната.