08/28/14 07:11

Историческа драма прати Лудогорец в ШЛ

/КРОСС/ Лудогорец се класира за груповата фаза на Шампионската лига след като отстрани Стяуа след 1:0 в редовното време (първата среща в Букурещ завърши при същия резултат, но в полза на Стяуа) и 6:5 след изпълнение на дузпи. Героят за Лудогорец в този мач бе Козмин Моци, който спаси две дузпи, изпълнени от футболисти на Стяуа. Лудогорец изравни общия резултат в двата мача след гол на Вандерсон в 90-та минута. В края на второто продължение вратарят на Лудогорец Владислав Стоянов бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Фернандо Варела, който бе излязъл сам срещу него. На вратата на Лудогорец застана Козмин Моци. Румънският футболист спаси ударите от бялата точка на Пол Първулеску и Корнел Ръпа и по този начин класира Лудогорец за груповата фаза на Шампионската лига. Жребият за групите на Шампионска лига е на 28 август, докато този за Лига Европа - ден по-късно. Българският шампион е скоефициент 18.125, което го поставя в последната четвърта урна за жребия на турнира. Така орлите ще могат да срещнат всеки тим от другите три урни. Вижте всички възможни съперници на Лудогорец: I урна Реал Мадрид - коеф. 161.542 Барселона - 157.542 Байерн Мюнхен - 154.328 Челси - 140.949 Бенфика - 129.459 Атлетико Мадрид - 119.542 Арсенал - 112.949 Порто - 105.459 II урна Шалке - 95.328 Борусия Дортмунд - 82.328 Ювентус - 80.387 ПСЖ - 80.300 Шахтьор Донецк - 78.193 Базел - 75.645 Зенит - 73.899 Манчестър Сити - 72.949 III урна Байер Леверкузен - 70