10/01/14 23:39

Лудогорец игра силно, но загуби с 1:2 от Реал Мадрид

Лудогорец изигра силен мач срещу Реал Мадрид, но загуби с 1:2 втория си мач в груповата фаза на Шампионска лига, който се игра на националния стадион ”Васил Левски”. Българският отбор о поведе с гол на Марселиньо в седмата минута. Той се разписа с глава след центриране от ъглов удар. В 11-та минута Йордан Минев събори Чичарито в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Роналдо, но вратарят на българския тим Владислав Стоянов спаси.  Десет минути по-късно съдията отсъди нова дузпа за Реал Мадрид и този път португалецът бе точен от бялата точка. Така първото полувреме завърши при равенство 1:1. Втората част започна с няколко положения за Реал. Първо Роналдо влезе в наказателното поле и отправи удар, който мина  на метър от страничната греда. В 52-та минута Гарет Бейл стреля опасно с глава след центриране на Иско, но Владислав Стоянов спаси. В 78-та минута обаче Карим Бензема вкара втори гол. Той се разписа на празна врата след центриране на Марсело и неумела намеса на  Александър Александров. В първия си мач от груповата фаза на най-комерсиалния турнир Лудогорец загуби като гост от Ливърпул. В следващия мач българския тим излиза срещу швейцарския Базел.