10/01/14 15:57

Отложиха мача на Гришо

/КРОСС/ Дъжд отложи мача на Григор Димитров с испанеца Пабло Андухар. Срещата трябваше да се изиграе днес, но бе отложена за четвъртък заради непрестанния дъжд, който се излива над Пекин. Така двубоят Григор Димитров - Пабло Андухар ще се играе утре, като попадна под номер 2 в програмата на корт "Moon" и трябва да започне около 09:00 - 09:30 ч.б.в.Григор е поставен под номер 5 в основната схема на турнира и вече си осигури 45 точки за световната ранглиста и чек за 31 740 долара от наградния фонд, а при нов успех ще удвои заработеното.Това ще бъде трети мач на ATP ниво и общо четвърти в съперничеството между Григор Димитров и Пабло Андухар. До момента Гришо води с 2:1 победи. Първият им двубой беше за титлата на Чалъндж турнира в Женева през 2010, спечелен от хасковлията с 2:1 сета.Ако запише втора победа в Китай, то на четвъртфиналите българинът ще срещне защитаващия титлата си номер 1 в света Новак Джокович.