10/13/14 21:30

НА ЖИВО: България играе при 1:1 с Норвегия след първото полувреме

България излиза в решителна европейска квалификация срещу Норвегия в Осло. Двата състава са директни съперници за третото място в група H, което носи стойността на бараж за Евро 2016 или дори директна квота за финалите на турнира.
До момента "лъвовете" и скандинавците имат по победа и загуба в кампанията, като делят временната трета позиция с по 3 точки. Двубоят от третия кръг на група H започва в 21.45 часа, а около хиляда българи ще подкрепят взъпитаниците на Любослав Пенев на стадион "Улевал". Селекционерът направи пет промени спрямо стартовия си състав при поражението от Хърватия (0:1) в София в петък.

Титулярите на България:
Николай Михайлов, Станислав Манолев, Апостол Попов, Николай Бодуров, Веселин Минев, Светослав Дяков, Георги Илиев, Георги Миланов, Александър Тонев, Ивелин Попов, Венцислав Христов

Титулярите на Норвегия:
Оерян Ниланд, Омар Елабделауи, Мартин Линес, Форен, Тети, Хавард Нортвейд, Стефан Йохансен, Пер Килиан Скилбред, Матс Дели, Джошуа Кинг, Тарик Елиунуси.

Норвегия - България 1:1

56 - Смята в тима на България - Андрей Гълъбинов влиза в игра на мястото на Венцислав Христов.

52 - Далечен изстрел на Георги Илиев, който минава на около два метра от вратата на Оерян Ниланд.

46 - Второто полувреме започва без промени в двата състава.

45 - Край на първото полувреме. Единственото хубаво за националите през тази част бе изравнителното попадение на Бодуров и показаното желание от Венцислав Христов. На другия полюс са отсъствието на какъвто и да е стил на игра, липсата на голово положение от игрова ситуация и нестабилното представяне на Апостол Попов и Николай Михайлов.

В другия двубой Хърватия върви уверено към разгромна победа над Азербайджан. Домакините вкараха два бързи гола в последната минута от първото полувреме чрез Иван Перишич и Марчело Брозович за 4:0.

43 - ГОЛ! България изравнява за 1:1 с гол на Николай Бодуров с глава. Футболистът на "Фулъм" отбеляза първото си попадение с националната фланелка след центриране от корнер на Георги Илиев. До него се стигна след поредната добра комбинация между Станислав Манолев и Венцислав Христов, чийто удар с глава бе избит от Форен.

35 - Възпитаниците на Любослав Пенев все още не могат да намерят своя ритъм, нито да задържат притежанието на топката или да направят няколко точни подавания помежду си.
Междувременно Хърватия вече води с 2:0 на Азербайджан, попадението е на Иван Перишич.

32 - Йохансен изпълни пряк свободен удар в стената.

28 - Домакините задържат все повече топката и без особени затруднения стигат пред наказателното поле на Михайлов. Нов удар на Тарик Елиунуси минава край българската врата.

23 - Напрежението пред полето на българите се засилва. Поредна атака на Норвегия и Дели пуска към нахлуващия в наказателното поле Мартин Линес, чийто изстрел е избит от Николай Михайлов в корнер.
Италия също повежда при гостуването си на Малта с 1:0, а Грациано Пеле открива головата си сметка за "Скуадра адзура". Не след дълго островитяните останаха с човек по-малко.

22 - Извеждащ пас в засада към Джошуа Кинг и страничният съдия вдига веднага своя флаг. нападателят довкарва топката след сигнала на главния рефер. резултатът остава непроменен.

13 - ГОЛ! Норвегия повежда с 1:0 след груба грешка в българската отбрана. Балонно центриране се превърна в извеждащо подаване за Тарик Елиунуси между трима защитници. Той напредна, докато Николай Михайлов закъсня и се размина с топката, като за нападателя остана само да отбележи първото си попадение в квалификациите. Основна заслуга за гола имаше неориентирания Апостол Попов. Националите допускат попадение вече в десети пореден мач.

11 - Нулево равенство на "Улевал", докато в една от другите две срещи от групата Хърватия повежда с 1:0 при домакинството си на Азербайджан с гол на Андрей Крамарич.

10 – Добро центриране на Станислав Манолев отдясно, Венцислав Христов изпреварва Форен, но стреля в аут.

9 - Корнер за домакините, от който не следва нищо опасно за Николай Михайлов.

2 – Първи удар към българската врата от Хавард Нортвейд, но твърде неточен.