10/23/14 00:04

Лудогорец с историческа победа в Шампионската лига

Лудогорец постигна историческа първа победа за български отбор в груповата фаза на Шампионската лига, след като би  Базел с 1:0 в София. Голът бе отбелязан от защитника Йордан Минев в 91-ата минута на срещата. Ключовият момент в срещата бе в 18-ата минута, когато Дие от Базел бе изгонен с директен червен картон заради опасно влизане. Това притъпи играта на Базел. Швейцарците се държаха сравнително на ниво през първото полувреме, но през второто играта се пренесе в тяхното наказателно поле. Първото опасно положение в срещата дойде точно преди червения картон. Фабио Ешпиньо от Лудогорец центрира остро към Марселиньо, който засече с плонж с глава, но вратарят на Базел успя да спаси. В 28-ата минута Елнени от Базел отправи опасен изстрел, но Владислав Стоянов успя да избие. При следващата атака Лудогорец претендираше за игра с ръка на футболист на Базел в наказателното поле на гостите, но съдията не отсъди дузпа. През второто полувреме българският отбор бе пълен господар на терена, но зелените страдаха от липса на фантазия в атака. Нападенията бяха еднотипни през крилата, а постоянните центрирания към наказателното поле на Базел не бяха проблем за защитата на гостите. Мъката продължи до 80-ата минута. Резервите за Лудогорец Юнес Хамза и Върджил Мисиджан успяха да раздвижат играта и атаките на домакините станаха по-остри. В 82-ата минута Жуниор Кайсара изведе на отлична позиция Хамза, но той не успя да уцели очертанията на вратата. В 86-ата минута Вандерсон пропусна невероятен шанс да се превърне в герой. Влезлият като резерва състезател изпусна да вкара от воле, въпреки че се намираше на около 10 метра от врата. Така се стигна до 91-ата минута, когато Йордан Минев вкара с чудесен удар по земя извън наказателното поле. Това е пореден успех на Лудогорец с гол в последната минута на мача. Българите отбелязаха в 90-а минута на Стяуа в последния мач преди груповата фаза на турнира. Победата дава шанс на българите да се борят за второто място в тежката група. Лудогорец, Базел и Ливърпул са с равен брой точки – по три. На далечното първо място е Реал (Мадрид), който би Ливърпул с 3:0. Следващият мач на Лудогорец е отново срещу Базел, но в Швейцария.