10/25/14 08:31

Григор Димитров отново загуби от Федерер в Базел

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби с 6:7 (4), 2:6 Роджър Федерер в четвъртфинален мач на турнира в Базел. Българинът бе близо до спечелването на първия сет. Той водеше с 6:5 и имаше 4 сетбола при сервис на Федерер, но 33-годишният швейцарец успя да спечели подаването си, а след това победи в тайбрека. Това бе втори мач между Димитров и Федерер, като в първия швейцарецът надделя с отново с 2:0 сета миналия сезон, когато двамата отново се срещнаха на същата фаза в Базел. Следващата седмица Григор Димитров ще участва на турнира ”Мастърс” в Париж. Във френската столица ще стане ясно дали Димитров ще успее да се класира за Финалния турнир на ATP в Лондон през ноември.