10/25/14 18:16

ЦСКА победи в снега ”Левски” с 3:0

ЦСКА победи с 3:0 ”Левски” и записа шеста поредна победа във вечното дерби. Головете за армейците вкараха Тони Силва (23), Серж Буш (45) и Борис Галчев (85).  Мачът се игра при тежки метеорологични условия на националния стадион  ”Васил Левски”. Треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов имаше желание срещата да не се играе час преди двубоя, а да се отложи за утре, докато наставникът на ”сините” Георги Иванов искаше мача да се играе. В крайна сметка съдията Ивайло Стоянов реши мач да има. В началото на срещата хвърлена от публиката снежна топка удари Стойчо Младенов, като инцидентът доведе до разправия между щабовете на двата отбора. В края на мача пък феновете на ”Левски” се опитаха да нахлуят на терена, но полицията овладя ситуацията. ”Левски” започна мача по-активно и имаше възможност да поведе в 19-та минута, но вратарят  Якуб Дивиш спаси удар на Педро. Малко по-късно обаче Тони Силва успя да се разпише за ”червените”. В края на полувремето защитникът на ЦСКА Венци Василев изведе с много добър пас Буш на голова позиция и румънецът не пропусна. През второто полувреме футболистите на ЦСКА затвориха играта. ”Левски” стигна до няколко голови положения, но не футболистите на отбора не успяха да с разпишат. Така се стигна до 85-та минута, когато след добра контраатака Борис Галчев оформи крайния резултат. ЦСКА води във временното класиране, като вече има 32 точки. Вторият "Лудогорец" е с 10 точки назад, но и с мач по-малко.