11/21/14 13:16

Спортният талант на „Еврофутбол" Йонко Дончев стана пети на Световното първенство по скокове на батут

/КРОСС/Йонко Дончев, Спортен талант на „Еврофутбол" стана пети в дисциплината скокове на пътека на Световното първенство по скокове на батут, което се проведе от 11.11. до 17.11.2014 г. в Дейтона бийч, Флорида, САЩ. Старозагорецът се представи в квалификациите миналата събота, като от 30 участника се класира на финал с 8-ми резултат. Там Дончев завърши на пета позиция, с минимална разлика от бронзовия медал.  „Това е най-добрият резултат за Националния отбор в дисциплината скокове на пътека. Щастлива съм, че Йонко за поредна година доказа, че е състезател от висок ранг и е сред най-добрите в света!", сподели развълнувана Мариана Макулова, треньор на младия талант.