12/21/14 13:17

„Реал” Мадрид стъпи на световния футболен връх

/КРОСС/ След успех във финала срещу аржентинския „Сан Лоренсо" с 2:0, „Реал" Мадрид спечели Световното клубно първенство в Маракеш. Резултатът откри Серхио Рамос след удар с глава в 37-ата минута. В началото на второто полувреме Гарет Бейл вкара и втори гол, оформяйки крайното 2:0.  Успехът осигури на „Реал" четвърти трофей от Световно клубно първенство в този формат на турнира, както и от предхождащия го мач за Междуконтиненталната купа. По този начин кралския клуб се изравни с „Милан", който също има четири купи. Вечерта в Мароко бе специална за вратаря Икер Касияс, който изигра своя мач № 700 за „Реал" и постигна нещо трудно постижимо в съвременния футбол. Кристияно Роналдо също привлече вниманието на зрителите върху себе си, като след края на двубоя демонстративно подмина президента на УЕФА Мишел Платини.