01/29/15 08:47

Финалът на Australian Open: Уилиямс срещу Шарапова

/КРОСС/ Съперничество между Серена Уилиямс и Мария Шарапова вероятно е най-голямото в съвременния женски тенис. За радост на зрителите двете ще се изправят една срещу друга във финала на Откритото първенство на Австралия. Водачката в световната ранглиста победи със 7:6 (5), 6:2 сънародничката си Медисън Кийс. Шарапова се наложи с 6:3, 6:2 срещу Екатерина Макарова в руския полуфинал. Уилиямс се бори за 19-ата си титла от Големия шлем, а Шарапова търси шестата си купа. Мнозина обаче сигурно са предубедени преди финала, тъй като американката е спечелила 16 от 18-те мача помежду им, а освен това е в серия от 15 поредни победи. А последният успех на рускинята е от 2004 година. Уилиямс имаше трудности в първия сет, продължил 45 минути. В него двете си размениха по един пробив. 19-годишната Кийс атакуваше с максимална сила, което ѝ донесе 16 печеливши удара срещу десет на съперничката ѝ, но и двойно повече непредизвикани грешки - 19 срещу девет. В тайбрека Уилиямс се възползва от опита си и се наложи със 7:5, за да поведе. Вторият сет премина под контрола на водачката в световната ранглиста. Тя игра стабилно и уверено стигна до победата. Кийс спаси седем мачбола при свой сервис в предпоследния гейм, но малко по-късно Уилямс сложи точка на спора с 13-ия си ас. Шарапова надигра Макарова в другия мач, като имаше нужда от 87 минути. Втората в света допусна цели седем двойни грешки, но направи и три аса. Тя завърши и с доста висок процент успеваемост при втория си сервис