04/26/15 20:51

Байерн (М) стана шампион за 25-и път след загуба на преследвача Волфсбург

Байерн (Мюнхен) стана шампион предсрочно четири кръга преди края, след като единственият му преследвач Волфсбург, загуби с гол в последната минута от Борусия (Мьонхенглабах). Голът отбеляза Макс Крузе. Така преднината на баварците четири кръга преди края е 15 точки и дори да изгубят всичките си мачове, вече са недостижими на върха. Снощи Байерн победи Херта (Берлин) с 1:0 с гол на Бастиан Швайнщайгер. Това е 25-ата титла на най-успешния германски отбор. Байерн (М) са печелили 24 пъти Бундеслигата и имат една шампионска титла, преди основаването й през 1963 г. Това е третата поредна титла за Байерн под ръководствотона треньора Хосеп Гуардиола. Миналата година титлата също бе спечелена предсрочно. Оставащите мачове срещу Байер (Леверкузен), Аусбург, Фрайбург и Майнц 05 баварците могат да използват като подготовка за срещите за другата, по-важна титла, към които са се запътили. Байерн е полуфиналист в Шампионската лига, където среща Барселона.