04/27/15 12:09

Спортният талант на „Еврофутбол“ Кирил Милов със злато от Хърватска

София /КРОСС/ Спортният талант на „Еврофутбол" Кирил Милов спечели златен медал от 29-я международен турнир по борба „Купа Адриатика", който се проведе в хърватския град Пореч през уикенда. 18-годишният дупничачин грабна титлата в категория до 84 кг. при класиците и застана на най-високото място на почетната стълбичка. Владимир Владимиров спечели бронзов медал в смесената щафета 4х100 метра на Балканиадата по плуване за младежи в румънския град Орадея. Квартетът ни в състав Влади, Иван Геров, Калоян Николов и Георги Георгиев завърши с време 3:55.46 мин., с което заеха 3-то място. Спортният талант на българския букмейкър направи един от най-добрите си стартове и в първи пост на гръб записа 1:00.13 мин. Той се пусна и в щафетата 4х100 м свободен стил, където България зае 4-то място, а времето на 16-годишния софиянец е 53.31 сек. В индивидуалните стартове Влади записа 7-о място на 200 гръб (2:09.85 мин) и 13-а позиция на 100 м. в същата дисциплина - 1:05.77 мин. Марая Любенова и отборът на СК „Илинден" завоюваха бронзовите медали от републиканското отборно първенство по джудо за младежи и девойки до 21 години, което се проведе на 25.04.2015 г. в Пазарджик. Въпреки че тимът се състезава в по-голямата възрастова група, момичетата регистрираха само една загуба от ЦСКА, а Марая, която е едва на 15 години, успя да направи едно от най-впечатляващите хвърляния на състезанието