05/24/15 18:38

Злато и сребро за българските гимнастички на Световната купа

/КРОСС/ След като вчера спечели златото в многобоя на Световната купа в Ташкент, днес българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели сребърен медал на съчетанието с пет ленти. Българките получиха 17.350 точки за съчетанието си. Първи в съчетанието с пет ленти е ансамбълът на Израел с 17.450 точки. Вчера Михаела Маевска, Ренета Камберова, Христиана Тодорова, Цветелина Стоянова и Цветелина Найденова, водени от старши треньора Ина Ананиева, изиграха блестящо своето съчетание с два обръча и три чифта бухалки и получиха най-високата оценка на турнира - 17.750 точки. Днес Невяна Владинова завърши на шесто място на финала на топка с оценка 17.350. Мария Матева е четвърта на обръч след фантастично изпълнение. Само няколко стотни не достигнаха на българката за медал. Нейната оценка беше 17.850.