06/30/15 21:31

Чили на финал с фамозен гол на Едуардо Варгас

Със страхотен гол Едуардо Варгас класира Чили за първи финал на Копа Америка от 1987 година насам. Тимът ще спори за отличието с победителя от другия полуфинал Аржентина – Парагвай. Чили победи с 2:1 Перу, като за крайния развой помогна червен картон, получен от Замбрано. По този начин домакините на турнира останаха да играят 70 минути с човек повече, а това наклони везните в тяхна полза. В 20-ата минута на двубоя главният рефер Хосе Арготе изгони футболиста на Перу, който игра с топката с високо вдигнат крак. По този начин удари в гърба съперников играч, а съдията реши на секундата да му покаже директен червен картон. В края на първото полувреме Чили поведе в резултата. В 42-ата минута Алексис Санчес центрира в наказателното поле, топката се отби в гредата, попадна на крака на Едуардо Варгас, който реализира за 1:0. В 61-ата минута Перу успя да изравни резултата. След бърза контраатака отдясно последва центриране, а Гари Медел засече топката в собствената си мрежа за 1:1. Чили обаче не остави за дълго този резултат. В 64-ата минута именно провинилият се Гари Медел успя да се реваншира, след като подаде на Едуардо Варгас, а 25-годишният футболист със страхотен изстрел извън наказателното поле оформи крайното 2:1.