08/24/15 12:43

Мирослав Кирчев с квота за Олимпиадата в Рио де Жанейро

София /КРОСС/ Спортният талант на „Еврофутбол" Мирослав Кирчев спечели квота за Олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 година. На завършилото Световно първенство по кану-каяк в Милано 25-годишният русенец зае 7-о място на 1000 метра едноместен каяк, с което подпечата визата си за Бразилия. Шампион стана Рене Холтен Поулсен (Дания). В неолимпийската дисциплина на 500 метра Мирослав е 6-ти, на 2 секунди от датчанина. Още много успехи завоюваха Спортните таланти на „Еврофутбол". Илияна Стоилова зае престижното 18-о място в комплексното класиране на Държавното първенство по фънборд. Софиянката кара с новото си ветрило от 7.7 кв. м. и дъска с обем 129 литра, които „Еврофутбол" й осигури. Времето в събота в Бургас бе много неблагоприятно, със силен вятър (9-10 м/с) и прибойни вълни от около 3-4 бала, което отказа от участие останалите жени, но не и Илияна. Поради лошите метрологични условия гонките в неделя не се състояха и се взеха предвид резултатите от първия ден. Във Варна, на ветроходната регата „Бинго Аутомат 2015" друг талант - Мариела Николова се нареди първа при момичетата и трета в общото подреждане в клас „Лазер 4.7". Първите два дни, 19-20.08. се проведоха общо шест гонки, а в последния ден - 21.08 отново лошото време не даде шанс на състезателите да покажат уменията си. С доброто си представяне Мариела има значителни шансове да участва на Балканското първенство в Сърбия