08/27/15 09:59

Станимир Стоилов вкара втори отбор в групите на Шампионската лига

Българският футболен треньор Станимир Стоилов за втори път в своята кариера успя да вкара свой отбор в групите на Шампионската лига, след като воденият от него Астана надделя над Апоел Никозия. Казахстанският шампион се наложи над кипърския тим с общ резултат 2:1 след победа 1:0 в първия мач и 1:1 в реванша в сряда вечерта. Мачът в Никозия започна добре за домакините, след като Щилич откри от фаул в 60-ата минута, но Максимович в 84-ата минута направи 1:1. "Първо искам да кажа, че съм много щастлив и да поздравя всички за този огромен успех. Това е исторически ден за нашия отбор. Ако трябва да съм честен, ще призная, че не сме готови да играем на такова високо ниво. Ние обаче се борихме здраво и показахме, че когато мечтаеш, можеш да постигнеш всичко", коментира Мъри Стоилов след срещата. Той стана първият български треньор, достигнал това ниво в европейския клубен футбол, заедно с Левски през 2007 г. Постижението му бе повторено чак през миналата година от Георги Дерменджиев с Лудогорец.