09/05/15 11:17

Надал допусна обрат от 2:0 сета на US Open, Джокович продължава

Бившият световен номер 1 Рафаел Надал допусна пълен обрат от 2:0 до 2:3 срещу Фабио Фонини (Италия) в изпълнен с вълнение мач от третия кръг на US Open. Така испанецът записа най-слабото си представяне в този турнир от 2007 година насам. Шампионът от 2010 и 2013 г. продължи да се представя слабо на турнирите от Големия шлем този сезон В три поредни случая той не можа да стигне по-далеч от четвъртфиналите. Загубата от Фонини е първият случай, в който Надал губи преднина от 2:0 сета. За Фабио Фонини обаче достигането до четвъртфиналите на US Open е най-големият му успех в този турнир. В същото време водачът в световната ранглиста Новак Джокович продължава победния си ход без грешка. Сърбинът се наложи с 6:3, 7:5, 7:5 срещу Андреас Сепи и все още е без загубен сет на US Open. Шампионът Марин Чилич преодоля след пет сета и 6:7, 7:6, 6:3, 6:7, 6:1 Михаил Кукушкин, който в предния кръг преодоля Григор Димитров.