10/01/15 15:27

Първият финалист в „Ръкописът“ вече е известен

/КРОСС/ Първият финалист в литературното шоу на Българската национална телевизия - „Ръкописът", вече е известен. Георги Бърдаров, с романа „Аз още броя дните", спечели началната голяма битка в състезанието между дебютни романи на БНТ, което тръгна снощи в ефир. Той си осигури място на финала в оспорвана надпревара с конкурента си Денис Българанов. „Ръкописът" е уникално шоу за литературни таланти, което след 12 епизода ще даде шанс на един ръкопис да стане роман. „Записах се, защото обичам предизвикателствата. За мен това е преживяване, което се случва веднъж в живота. Радвам се, че с другите участници създадохме творческа общност и станахме приятели", каза победителят. Снощи БНТ даде старт формата едновременно в ефира и с бляскава прожекция на открито пред Националната библиотека "Св. Св. Кирил и Методий". Участници в шоуто, писатели, актьори, режисьори и приятели на литературата дойдоха на прожекцията за да споделят началото на вълнуващото литературно приключение