10/09/15 20:30

България взе безпроблемно първия гейм срещу Германия (обновена)

/КРОСС/ Първият гейм от мача на българските волейболни национали срещу Германия в Група А на Европейското първенство в България и Италия завърши 25:20. Българският тим показа силна игра в защита с няколко непробиваеми блока. Страхотен единичен блок на Георги Братоев донесе успеха на България в първата част с 25:20.Николай Пенчев атакува чисто от зона 4 по диагонала за 24:19. Мощна атака на Владо Николов от зона 2 по диагонала доведе до 23:18. Германия намали до 18:22 и Пламен Константинов взе прекъсване за България. Нов блокаут на Тодор Алексиев от трудна позиция срещу двойна блокада доведе до 22:16. Ас на Виктор Йосифов и 21:14 за България. Тодор Алексиев атакува по правата за блокаут 20:14. Атака на Георг Гроцер по правата от зона 4 излезе в аут - 19:13.Владо Николов атакува мощно по диагонала от зона 2 покрай блокадата на Маркус Бьоме - 17:11. Мощна атака на Георг Гроцер спря в мрежата за 16:11 при второто техническо прекъсване. Тодор Алексиев преодоля тройна германска блокада за 15:10.Технична атака на Тодор Алексиев по диагонала от зона 4 и 14:9. Витал Хейнен взе второто прекъсване за Бундестима.Мощна атака на Владо Николов по блокадата от зона 2 - 11:4. Атака на Георг Гроцер от зона 2 в аут - 10:4. Владо Николов атакува успешно за 9:4. Последва изключително дълго разиграване, което завърши в полза на България, след като Николай Пенчев върна една топка в зано поле, която не бе посрещната и 8:2 при първото техническо прекъсване.Витал Хейнен взе прекъсване за Бундестима