10/19/15 17:18

Пиронкова приключи сезона с шеста поредна загуба

/КРОСС/Цветана Пиронкова сервираше два пъти за победата срещу румънката Ирина Камелия Бегу, но допусна кошмарен обрат и отпадна още в първия кръг на турнира в Москва. Поражението с 6:1, 6:7 (2), 2:6 сложи край на сезона за българската тенисистка. Пиронкова записа шеста поредна загуба във всички турнири и пето последователно отпадане в първи кръг. 27-годишната тенисистка приключи 2015 г. с отрицателен баланс - 21 победи и 22 поражения в 43 двубоя. Пловдивчанката имаше отлична възможност да сложи край на черната си серия, но показа слаби нерви в ключовите моменти. Тя започна отлично мача, спечели първите пет гейма, след което приключи първата част с убедителното 6:1. В този сет българката загуби едва две точки при свой сервис и реализира две от трите точки за пробив, които се откриха пред нея. Във втория сет Бегу, която заема 29-ото място в ранглистата, направи ранен пробив за 2:0. Пиронкова обаче веднага изравни. След това българката за втори път спечели подаването на съперничката в седмия гейм, а при 5:4 получи шанс да сервира за победата. Бившата полуфиналистка от "Уимбълдън" не успя да затвори мача. Тя отново проби и при 6:5 имаше втора възможност да сервира за победата. И този път обаче българката се пропука, а след това беше безпомощна в тайбрека - 2:7. Загубата на втория сет доведе до сериозен срив в играта на Пиронкова, която допусна два поредни пробива на старта на третата част и изостана с 0:4