11/25/15 10:56

Барселона разгроми Рома, Меси се завърна с два гола (резултати)

Испанският гранд Барселона разби Рома с 6:1 на "Камп Ноу" и по този начин си гарантира първото място в група "Е" на Шампионска лига. Звездата на "каталунците" Лео Меси се завърна в титулярния състав на домакините, а шоуто започна Луис Суарес в 15-ата минута. Само три по-късно впечатляваща атака на триото Неймар, Суарес и Меси завърши с гол на "бълхата". През втората част разгромът беше потвърден с попадение на Жерар Пике в 54-ата минута, а четири по-късно Меси вкара втория си гол в срещата. В 77-ата минута Шченси спаси дузпа изпълнена от Неймар, но Адриано бе най-съобразителен в наказателното поле и отбеляза последния за Барселона гол в двубоя. Впоследствие Един Джеко пропусна дузпа за Рома, но все пак вкара почетно попадение в последната секунда за крайното 6:1. Резултати от всички мачове, играни снощи: Група E: БАТЕ Борисов - Байер Леверкузен 1:1 Група F : Арсенал - Динамо Загреб 3:0 Байерн - Олимпиакос 4:0 Група G: Порто - Динамо Киев 0:2 Макаби Тел Авив - Челси 0:4 Група Н: Зенит - Валенсия 2:0 Лион - Гент 1:2