12/12/15 18:22

”Литекс” прекрати мача с ”Левски” , недоволен от съдийството

Oтборът на ”Литекс” прекрати мача с ”Левски” в знак на протест срещу съдийството още в края на първото полувреме. В последната минута на първата част футболистите на ”оранжевите” напуснаха терена при резултат 1:0 в тяхна полза. Те обаче останаха с двама футболисти по-малко, които бяха изгонени заради червени картони. Първо бе санкциониран Бьорн Йонсен, след като бутна два пъти Мигел Бедоя. След това Рафаел Перес удари Бедоя в наказателното поле и също бе изгонен. Това накара ръководството на ”Литекс” да извади отбора от терена. Благодетелят на тима от Ловеч Гриша Ганчев все още не е коментирал ситуацията. "Още от първите минути съдиите започнаха да свирят в полза на "Левски". Нямам претенции за червените картони, но преди този на Перес имаше фаул на Бедоя срещу вратаря ни. Преди това бе спестено изгонване на Веселин Минев, както и червен картон за нарушение на Владимир Гаджев. Явно корупцията в българския футбол е огромна", заяви главният мениджър на ”Литекс” Стойчо Стоилов. Според дисциплинарния правилник на БФС ”Литекс” може да бъде изваден от "А" група и глобен с 20 хиляди лева. Отсъжда се и служебна загуба с 3:0. Според спортния директор на ”Левски” Георги Иванов – Гонзо дербито е било прекратено по престъпен начин. ”Грозна постъпка е това, че прекратиха мача. Напълно нормално е хората, които са дошли тук и тези пред телевизията да искат да видят едно дерби. Беше прекратено по един начин, който е престъпен. Смятам, че има правила, които трябва се спазват. Ръководството на Литекс не знае правилата. При положение, че топката е в игра и има червен картон, удар в наказателното поле е дузпа. Гледахме двете ситуации и мога да кажа, че двете ситуации са за червени картони и са очевадни. Не са някои, които трябва да мислим дали е червен картон или не”, каза Георги Иванов. Голът за ”Литекс” вкара колумбиецът Данило Асприля, но тимът му губи служебно. Лидер в първенството е ”Лудогорец” с 38 точки. ”Сините” са втори със същия актив.