02/05/16 07:37

За 3 денонощия ВКС на РФ са поразили близо 900 обекта на терористите в Сирия

/КРОСС/ От началото на февруари руската авиация е поразила близо 900 обекта на терористите в Сирия, заяви в четвъртък официалният представител на министерството на отбраната на Русия генерал-майор Игор Конашенков, предаде РИА Новости. „През изминалите три денонощия от 1 до 3 февруари самолетите на Въздушно-космическите сили на Русия изпълниха 237 бойни полета и атакуваха 875 обекта на терористичните организации в провинциите Алепо, Латакия, Хомс, Хама и Дейр ез-Зор“, заяви Конашенков пред журналисти. По думите му в резултат от действията на руската авиация в районите на провеждане на бойните действия терористите понасят значителни загуби.